Strona główna Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych podczas wizyty Premiera Morawieckiego w Gruzji podpisała memorandum o współpracy z gruzińskim partnerem

2022-03-18 11:12:52

Podczas wizyty Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w Gruzji 17 marca 2022 r., prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski podpisał list intencyjny o współpracy z Gruzińskim odpowiednikiem RARS.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski podpisał w Batumi list intencyjny o współpracy ze Służbą Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Gruzji. W podpisanym dokumencie uczestnicy zadeklarowali wolę wzajemnej współpracy w zakresie utrzymywania rezerw strategicznych i zapewnienia środków na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych, a także współdziałania przy zarządzaniu takimi sytuacjami w regionie. Kolejnym krokiem zacieśnienia współpracy będzie podpisanie stosownego porozumienia, regulującego szczegółowy zakres współpracy pomiędzy instytucjami.

Jest to element realizowania strategii państwa dotyczącej wzmacniania odporności na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych.

RARS współpracuje z szeregiem instytucji międzynarodowych zajmujących się zarządzaniem kryzysowym. Utrzymywanie i poszerzanie współpracy międzynarodowej – zwłaszcza w regionie, znacznie ułatwia realizację działań operacyjnych RARS, która obecnie koordynuje wysyłkę pomocy humanitarnej na Ukrainę z kilkudziesięciu państw.

 

 

Informacja Drukuj Na górę
Zamknij Pierwsza publikacja: Marta Bączkowska (18.03.2022)
Ostatnia publikacja: Marta Bączkowska (18.03.2022)
Język migowy Elektroniczna Skrzynka Podawcza Certyfikaty