Strona główna Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych

Konwój z pomocą humanitarną dla obywateli Ukrainy

2022-02-04 17:36:27

29 tirów z pomocą humanitarną dotarło wczoraj do Kijowa. „Sprzęt kwaterunkowy i środki medyczne wzmocnią bezpieczeństwo obywateli Ukrainy. Kolejnych 9 tirów dotrze na Ukrainę jeszcze w tym tygodniu”.

„Z rezerw Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w ramach całej akcji decyzją Premiera udostępniliśmy sprzęt kwaterunkowy, wyposażenie medyczne i środki ochronne – łącznie 38 tirów pomocy”.

„Tym razem nasza pomoc dotyczyła wsparcia ludności w przypadku kryzysu humanitarnego. Przekazany sprzęt i środki pomogą zabezpieczyć około 10 tys. osób” – prezes RARS Michał Kuczmierowski

To nie pierwsze wsparcie dla Ukrainy, w jakie zaangażowana jest RARS. W sierpniu zeszłego roku z magazynów Agencji wyjechało 20 tirów ze sprzętem medycznym oraz środkami ochrony osobistej. Wówczas przekazaliśmy m.in. koncentratory tlenu, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, termometry, rękawiczki, środki do dezynfekcji, testy antygenowe, fartuchy, maski. Od wielu miesięcy intensywnie wspieramy walkę z Covid-19 w bardzo szerokim zakresie nie tylko w kraju, ale i poza granicami. Przekazaliśmy Ukrainie także blisko milion szczepionek przeciwko Covid-19. Należy bowiem pamiętać, że oprócz trwającego od 2014 roku konfliktu zbrojnego, Ukraina, tak jak inne państwa, zmaga się z pandemią.

Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

 

 

Informacja Drukuj Na górę
Zamknij Pierwsza publikacja: Marta Bączkowska (04.02.2022)
Ostatnia publikacja: Marta Bączkowska (04.02.2022)
Język migowy Elektroniczna Skrzynka Podawcza Certyfikaty