Strona główna Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 – akcja MEiN i RARS

2021-10-22 12:58:52

Środki ochrony, które trafią do szkół

Do szkół trafią stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury przed wejściem do budynku. Zakupem sprzętu zajął się RARS na podstawie właściwego polecenia ze strony Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Dystrybucja asortymentu będzie realizowana za pośrednictwem kurierów z różnych firm spedycyjnych na zlecenie RARS. Ponadto wszystkie szkoły i przedszkola otrzymają środki ochrony osobistej: rękawiczki, maseczki, płyn dezynfekujący oraz termometry.

Stacje do dezynfekcji z funkcją mierzenia temperatury

Stacje można umieścić przy wejściu do szkoły na stojaku lub bezpośrednio na ścianie, w zależności od złożonego zapotrzebowania. Będą one wyposażone w zapas płynu do dezynfekcji (30 litrów/stacja).

Środki ochrony osobistej

Wraz z zamówieniem na stacje do szkół i placówek zostaną dostarczone pakiety ze środkami ochrony osobistej:

maseczki jednorazowe, maseczki FFP2, rękawiczki, pojemniki z płynem do dezynfekcji o pojemności od 30 ml do 500 ml z przeznaczeniem ustawienia ich w klasach.

Termometry

Poza stacjami z funkcją pomiaru temperatury szkoły i placówki otrzymają również termometry bezdotykowe w liczbie od 3 do 7 szt. w zależności od liczby uczniów uczęszczających do szkoły, placówki lub zespołu szkół.

Przydział sprzętu i środków ochrony

Przydział środków ochrony osobistej obliczany był na podstawie liczby uczniów uczęszczających do szkoły, placówki lub zespołu szkół. Placówki, które nie złożyły zgłoszenia za pośrednictwem formularza otrzymają pakiet obliczony na podstawie ilości uczniów uczęszczających do szkoły. Żadna placówka objęta akcją nie pozostanie bez wsparcia w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nawet, jeśli nie wypełniła ankiety.

Sprzęt zostanie przekazany bezpłatnie

Rezerwy strategiczne w określonym poniżej asortymencie i liczbie udostępniane są celem wparcia szkół i placówek oświatowych na rok szkolny 2021/2022.

Informacja Drukuj Na górę
Zamknij Pierwsza publikacja: Olga Czarkowska (25.08.2021)
Ostatnia publikacja: Joanna Uznańska (22.10.2021)
Język migowy Elektroniczna Skrzynka Podawcza Certyfikaty